• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• 22 kwietnia

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zorganizowali Heppening Ekologiczny. Przeszli ulicami naszej miejscowości z plakatami promujacymi działania na rzecz ochrony naszej planety. Dzień ten był połączony z ogólnopolska akcją "Sprzątamy dla Polski", której celem jest ksztaltowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro i troska o środowisko naturalne najbliższej okolicy

• "Mały Ekolog 2022"

• Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Dnia 21.04.br.w Żerkowie odbył się I Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Mały Ekolog 2022", zorganizowany przez Przedszkole w Żerkowie i Starostwo w Jarocinie. Wzięły w nim udział dzieci z 13-u przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu powiatu jarocińskiego. Nasze dziewczynki z klasy „0”: Zofia Raś i Amelia Paprzycka zajęły II miejsce i zadowolone wróciły do szkoły z nagrodami, dyplomami oraz pucharem. Gratulujemy!!!

• Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych.

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobieszczyźnie informuje, iż rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok 2022/2023 została zakończona.

Lista przyjętych dzieci wywieszona została na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły w stresie rodzica.

• Gminny Konkurs „Mickiewicz Nasz”.

• 25 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Żerkowie odbyła się XVI edycja Gminnego Konkursu „Mickiewicz Nasz”. W konkursie wzięło udział 52 uczniów z gminnych szkół. Oto sukcesy naszych uczniów w konkursie plastycznym:

Kategoria klas VII – VIII:

I miejsce: Anna Stefaniak

Kategoria klas IV – VI:

II miejsce: Patrycja Kuś

• Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

• Miejsca na podium i awans dla naszych uczniów Maria Górecka kl.VII, Wojciech Mikołajczak i Tymoteusz Garstkiewicz  kl.VIII.

28 marca w Żerkowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Uczniowie z naszej szkoły wypadli bardzo dobrze i zdobyli następujące miejsca:

II miejsce Maria Górecka

III miejsce Krzysztof Mikołajczak

IV miejsce Tymoteusz Garstkiewicz

12 kwietnia Maria Górecka i Krzysztof Mikołajczak będą brali udział w eliminacjach na szczeblu powiatowym.

Życzymy powodzenia

• Poznajemy zawody w przedszkolu

• Rehabilitantka

W piątek 25. 02.22 r. Gościliśmy w przedszkolu rehabilitantkę. Na początku spotkania dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się fizjoterapeuta. Następnie Pani pokazała przedszkolakom jak poprzez wykonywanie różnych zabaw i ćwiczeń można dbać o prawidłową postawę ciała.

Bardzo dziękujemy wszystkim Paniom za poświęcony czas i wizytę w naszym przedszkolu!

• Poznajemy zawody w przedszkolu.

• Fotograf

24. 02. 22 r przedszkole odwiedziła Pani fotograf. Gość opowiedział dzieciom o swej pasji, którą jest praca z aparatem. Dzieci zobaczyły profesjonalny aparat fotograficzny oraz obiektywy oraz same mogły pobawić się w fotografów i modeli.

• Poznajemy zawody w przedszkolu.

• Pielęgniarka

Poznawanie zawodów przez dzieci w wieku przedszkolnym jest ważnym działaniem dydaktyczno-wychowawczym. W ostatnim tygodniu lutego realizując tę tematykę udało się zaprosić do przedszkola przedstawicieli kilku zawodów. 23 lutego gościliśmy w przedszkolu pielęgniarkę. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o tym trudnym zawodzie. Duże zainteresowanie wzbudziło wyposażenie torby pielęgniarki, czyli aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki, bandaże itp. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom niektóre zabiegi.

• Czytamy razem z "Małym Misiem".

Czytamy razem z Małym Misiem”-  w przedszkolu.
              W ramach realizacji projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury – Czytamy razem z Misiem rozwijamy czytelnictwo poprzez codzienne czytanie w towarzystwie Małego Misia oraz zachęcamy do czytania w domach dzieci – Wędrówki Małego Misia.
              Zapraszamy także gości do przedszkola. W Dzień wigilijny, w przedszkolu gościliśmy pjanią dyrektor Danutę Wilak, która przeczytała dzieciom bajkę proekologiczną  „O choince”.
              8 lutego gościliśmy w przedszkolu konsultanta oświatowego Wydawnictwa MAC Edukacja panią Monikę Dubraś. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści o Adzie, która zgubiła się podczas wycieczki. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w takiej sytuacji.
              Czytającym gościom serdecznie dziękujemy!

• MISTRZOSTWA SZKOŁY W WARCABACH KLASYCZNYCH - Dobieszczyzna 15.02.2022 r.

• MISTRZOSTWA SZKOŁY W WARCABACH KLASYCZNYCH

Dnia 15.02.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w warcabach klasycznych
              w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie.
              Zawody zostały poprzedzone zajęciami dodatkowymi wszkole. W mistrzostwach wystartowało 11zawodników (4 dziewcząt chłopców).

Turniej przeprowadzono;
              w kategorii dziewcząt i chłopców do lat 10, a rozegrano go systemem kołowym. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Ziaja.W kategorii dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Laura Andrzejczak, a za nią były: Nikola Marcinkowska i Zofia Raś. Wśród chłopców do lat 10 wygrał Bartosz Faustyniak, na drugim stopniu podium znalazł sięFilip Raś,a zaraz za nim był Wojciech Knie. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i słodycze, a najlepsi medale, puchary oraz upominki, które wręczyła   Dyrektor Danuta Wilak.

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt do lat 10:

1. Laura Andrzejczak
              2. Nikola Marcinkowska
              3. Zofia Raś
              4. Alicja Głodek

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców do lat 10:

1. Bartosz Faustyniak
              2. Filip Raś