• Pani Dyrektor Danuta Wilak: „dzisiejszy dzień zapisze się na kartach kroniki szkolnej i na pewno w naszych sercach”

• Jak powiedziała Pani Dyrektor Danuta Wilak: „dzisiejszy dzień zapisze się na kartach kroniki szkolnej i na pewno w naszych sercach”. A to dlatego, że gościliśmy dziś księdza biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej Łukasza Buzuna, który wizytuje naszą parafię.

Uczniowie klasy VI w swoim wystąpieniu przedstawili sylwetkę naszego patrona ks. Jana Twardowskiego oraz wspaniale deklamowali jego wiersze. Montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem p. Danuty Szwajcak i p. Marii Rutkowskiej wprowadził nas w chwile zadumy, ale także rozweselił. Ksiądz Biskup skierował kilka słów do całej społeczności szkolnej zwracając szczególną uwagę na znaczenie poezji naszego patrona oraz wartości jakie ze sobą niesie.

Akompaniament do utworów muzycznych zapewnił p. Jakub Wilak.

• Czy czekolada może być zdrowa?

Przekonały się dzisiaj przedszkolaki z oddziałów w Lubini Małej.

Nasze zuchy wzięły udział w niecodziennych warsztatach, podczas których zapoznały się z procesem powstawania czekolady, rodzajami czekolady oraz własnoręcznie wykonały czekoladki o wybranym kształcie.

• Czy osoba niepełnosprawna zawsze oznacza nie w pełni sprawną?

Tomek jest sprawny w 90%, a największą trudnością są dla niego schody. Jak radzą sobie z codziennością osoby z niepełnosprawnością? Jak/kiedy powinniśmy pomóc?

Wiedzieliście, że w Nowym Jorku zmieniony został znak symbolizujący osobę na wózku, tak by kojarzyła się nam się z osobą aktywną?

To tylko kilka zagadnień omawianych w Dobieszczyźnie podczas wiosennych zajęć Akademii Młodego Społecznika. Dziś odbył się Praktyczny warsztat w tematyce niepełnosprawności z wykorzystaniem symulacji różnych niepełnosprawności dla 2 grup.

W części teoretycznej zastanawialiśmy się czym jest niepełnosprawność i jakie są jej rodzaje? Rozmawialiśmy na temat prawidłowych postaw i zachowań podczas kontaktu z osobami z różnymi niepełnosprawnościami.

W części praktycznej warsztatów uczestnicy i uczestniczki mogli wczuć się w osobę z niepełnosprawnością i zobaczyć świat z perspektywy osoby poruszającej się na wózku, czy osoby niewidomej.

Gościliśmy dziś Tomka i Agnieszkę ze Stowarzyszenia Creo z Poznania,

Szkoła Podstawowa im.ks.Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie opiekunkom szkolnym Danuta Szwajcak, Maria Rutkowska oraz Michał Surma za wsparcie w organizacji zajęć.

-------------