• Rekolekcje wielkopostne.

• Rekolekcje wielkopostne

W dniach od 22 marca do 24 marca w naszej szkole odbywają się rekolekcje wielkopostne.

Plan rekolekcji:

- środa - szkoła (8.30 - 11.00)

- czwartek - szkoła (8.30 - 11.00)

- piątek - kaplica (9.00 - 10.00)

• Młodzieżowa Rada Miejska Żerkowa.

• W środę 15 marca odbyło się spotkanie informacyjne w naszej szkole. Spotkanie miało na celu przybliżenie idei Młodzieżowej Rady Miejskiej Żerkowa. Burmistrz Miasta i Gminy Żerków Michał Surma, Przewodniczący Rady Miejskiej Żerkowa Wojciech Gałązka oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Żerkowa Grzegorz Andraszak podczas spotkania przekazali wiele ważnych informacji m.in. jakie są cele Młodzieżowej Rady Miejskiej i jak będzie funkcjonować. Uczniowie dowiedzieli się także o ważnych terminach dotyczących wyborów.

• Konkurs plastyczny ,, Akademia Pana Brzechwy i Tuwima "

Uczennica klasy VII, Patrycja Kuś zdobyła nagrodę w XV Powiatowym Konkursie Plastycznym ,, Akademia Pana Brzechwy i Tuwima " w Siedleminie . Wyróżnienie zdobyła praca Marysi Marek z klasy IV. GRATULUJEMY SUKCESU

• Ogólnopolskie Mistrzostwa Językowe WocaBee.

• Podsumowując I półrocze obecnego roku szkolnego, na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia uczniów klasy 6.

Wzięli oni udział w ogólnopolskich Mistrzostwach Językowych WocaBee. Celem konkursu było wzbogacenie zasobu słownictwa z języka angielskiego oraz podniesienie motywacji do nauki tego języka poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Istotną kwestią była także współpraca w grupie. Mistrzostwa obejmowały uczniów szkół podstawowych i średnich, co było dodatkowym wyzwaniem.

Zadaniem uczestników była codzienna praca w aplikacji WocaBee, w której poznawali nowe słowa i utrwalali je zdobywając punkty za wykonywane zadania. Pod uwagę brano stopień opanowania słownictwa, liczbę indywidualnie zdobytych punktów oraz liczbę punktów zdobytych przez całą grupę. Niezwykle ważna była zatem praca grupowa oraz wzajemne wspieranie się i motywowanie, aby wynik pozwolił na wyróżnienie.

Szóstoklasiści przez tydzień konkurowali w rundzie wojewódzkiej, w której zajęli drugie miejsce i dzięki temu zakwalifikowali się do rundy krajowej. W kolejnym tygodniu rywalizowali z najlepszymi z pozostałych województw. Walka była niezwykle trudna. Uczniowie pracowali nad wzbogaceniem słownictwa "pochłaniając" przygotowane przez nauczyciela zestawy słówek. Dwutygodniowa, systematyczna praca pozwoliła na uzyskanie dwunastego miejsca w rundzie krajowej. To wspaniały wynik.

Udział w mistrzostwach pozwolił na rozwijanie kompetencji kluczowych takich jak porozumiewanie się w języku obcym, umiejętność uczenia się (w tym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii) oraz kompetencje społeczne, które są niezwykle ważne w edukacji i rozwoju młodzieży. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak fakt, że uczniowie obrali wspólny cel, wspierali się i motywowali, by wytrwać w dążeniu do osiągniecia jak najlepszego wyniku. I poza zdobytą wiedzą, to chyba najcenniejsze doświadczenie.

• MISTRZOSTWA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I SZKOŁY W WARCABACH KLASYCZNYCH

Dnia 21.02.2023 r. odbyły się Mistrzostwa Oddziału Przedszkolnego i Szkoły w warcabach klasycznych w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie. Zawody zostały poprzedzone zajęciami dodatkowymi dla dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I-III. W mistrzostwach wystartowało 22 zawodników (8 dziewcząt i 14 chłopców). Turniej oddziału przedszkolnego przeprowadzono w kategoriach: dziewcząt i chłopców. Mistrzostwa szkoły rozegrano w grupach: dziewcząt i chłopców do lat 10. Zawody rozgrano systemem kołowym i szwajcarskim, a sędzią głównym był Andrzej Ziaja. W turnieju oddziału przedszkolnego w kategorii dziewcząt zwyciężyła Oliwia Guzek, a za nią były: Lena Guzek i Daria Borysenko. Wśród chłopców wygrał Bartosz Bogielczyk, na drugim stopniu podium znalazł się Franciszek Żakowski, a zaraz za nim był Julian Staszak. W mistrzostwach szkoły w grupie dziewcząt do lat 10 triumfowała Wiktoria Styś, a za nią uplasowały się: Laura Andrzejczak i Nikola Marcinkowska. W kategorii chłopców do lat 10 zwyciężył Bartosz Faustyniak, na drugim miejscu znalazł się Ignacy Zawieja, a trzeci był Adam Jabłoński. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i słodycze a najlepsi medale oraz puchary.

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt z oddziału przedszkolnego:

1. Oliwia Guzek
              2. Lena Guzek
              3. Daria Borysenko
              4. Alicja Głodek

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców z oddziału przedszkolnego:

1. Bartosz Bogielczyk
              2. Franciszek Żakowski
              3. Julian Staszak
              4. Mikołaj Defitowski
              5. Marcel Matuszak

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt do lat 10: