• Aktualności

            • "Palić, nie palić - oto jest pytanie"

            • Sukces Jagody.


              Jagoda Lis zdobyła wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Jarocinie  i Powiat Jarociński. Konkurs odbywał się pod hasłem "Palić, nie palić - oto jest pytanie" i przeznaczony był wyłącznie dla uczniów klas V. W tym roku zadaniem konkursowym  było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat szkodliwości palenia tytoniu. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarocinie pani starosta - Lidia Czechak i pani dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej - Beata Oleśków wręczyły uczestnikom nagrody i dyplomy.


              Gratulujemy!


            • Dzień Matki w zerówce

            • Z powodu pandemii, nie możemy uczcić „Dnia Matki” w naszej klasie, jak mieliśmy to w zwyczaju. Jednak podczas zajęć dzieci przygotowywały się w jaki sposób wyrazić miłość i podziękowania dla swej mamy. Przygotowaliśmy niespodzianki: portret, piosenkę, laurkę oraz serduszko. Zapraszamy także do posłuchania spontanicznych wypowiedzi dzieci na temat ich mam w kolejnym poście.

            • Maj w zerówce

            • W pierwszym tygodniu maja zajęcia w „0” dotyczyły życia na wsi i zwierząt żyjących w wiejskiej zagrodzie. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt i uprawie roli. Towarzyszyły temu różne prace plastyczne, w efekcie których dzieci zmieniły się w wiejskie zwierzątka.

               

              W drugim tygodniu maja przenieśliśmy się na wiosenną łąkę. Piękna pogada sprzyjała wycieczkom. Celem spaceru było kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów w terenie, rozbudzenie zainteresowania przyrodą i otoczeniem, jak również zabawę na łonie natury. Dzieci miały do dyspozycji lupy, przez które obserwowały kwiaty i rośliny. Wiosenną łąkę staraliśmy się odtworzyć również w klasie.

            • Dzień niezapominajki w zerówce

            • Nie każdy wie, że od kilkunastu lat 15 maja obchodzony jest w Polsce „Dzień niezapominajki”. W tym dniu zwraca się szczególnie uwagę na walory polskiej przyrody i przypominamy o potrzebie jej ochrony. Ponadto „niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu. Święto to zachęca do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarciu na drugiego człowieka, przypomina o istocie dbania o drugiego człowieka. My również włączyliśmy się do obchodów tego dnia.

            • Międzynarodowy Dzień Ziemi.

            • Międzynarodowy Dzień Ziemi

              W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI. Nasi uczniowie licznie zaangażowali się w akcję dbania o naszą planetę. Zbierali śmieci, sadzili drzewa, krzewy, kwiaty oraz spędzali czas na łonie natury.

               

            • Tydzień Bibliotek 10-14 maja.

            • W dniach 10-14.05 obchodzimy Tydzień Bibliotek, z tej okazji został w naszej szkole przeprowadzony konkurs fotograficzny. Należało sfotografować książkę w ciekawej aranżacji. Przedstawiamy nadesłane prace, autorzy zdjęć zostaną nagrodzeni po powrocie do szkoły.

            • Podsumowanie tematyki patriotycznej w zerówce

            • „To jest mój kraj, to moja Polska,

              ja jestem Polką, Ty Polakiem.

              to nasze miejsce, tu jest nasz dom,

              gdzie Wisła płynie swoim szlakiem”

               

                        W ciągu ostatnich dwóch tygodni dzieci z zerówki przygotowywały się do świąt majowych przyswajając tematykę patriotyczną.. Dzieci poznawały legendy związane z początkami Państwa Polskiego, symbole narodowe, hymn państwowy, ale również kształtowały uczucia przywiązania i szacunku do własnego państwa i swojej małej ojczyzny. Odbyliśmy spacer po naszej miejscowości, efektem którego były prace plastyczne przedstawiające wybrane miejsca z Dobieszczyzny. Największym powodzeniem na rysunkach cieszył się market „Dino”.J Przy okazji spaceru zrobiliśmy też dobry uczynek, dopełniliśmy zebranymi w szkole nakrętkami serce przed Salą Wiejską. Ideą akcji jest długofalowa pomoc potrzebującym dzieciom czy osobom niepełnosprawnym.

               Dalej dzieci pracowały z mapą, poznawały regiony Polski. Ponadto wszystkie dzieci  ugruntowały umiejętność posługiwania się swoim imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania. Dowiedziały się jak nazywa się ich kraj, że są Polakami, a także Europejczykami, że Polska należy do Unii Europejskiej. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy flagi: Polski i Unii Europejskiej. Był to bardzo pracowity czas.

            • Dzień Flagi

            • Święta narodowe.

                             Dzień Flagi i Święto Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

              2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Flaga jest symbolem suwerenności państwa lub narodu. Flaga Polski towarzyszyłai towarzyszy nam w chwilach szczególnych dla całego Narodu. 3 maja Polacy obchodzą Święto Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. W 1791 roku, 230 lat temu, Sejm Czteroletni przyjął przez aklamację ustawę rządową. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli, była też odważną próbą ratowania kraju przed rozbiorami. Dokument przeszedł do historii pod nazwą Konstytucji 3 Maja i dla każdego Polaka stanowi dziś symbol jedności, bez której żaden naród istnieć nie może.

               

            • Święto Narodowe 3 Maja

            • Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Święto Narodowe 3 Maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedszkolaki wykonały flagę Polski oraz zaśpiewały hymn narodowy.

            • Czołowe miejsca w konkursie z okazji Dnia Kobiet.

            • Uczniowie naszej szkoły zdobyli czołowe miejsca w konkursie na laurkę z okazji Dnia Kobiet, zorganizowanym przez Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach: 

              I miejsce – Igor Andrzejczak

              III miejsce – Nikola Lis

              Gratulacje dla uczniów i pani Anny Szczubewskiej, która nadzorowała ten konkurs. Organizatorzy zapewniają, że dyplomy i nagrody zostaną przesłane pocztą.

            • Uczennica z klasy VII z wyróżnieniem.

            • Uczennica naszej szkoły Teresa Wojtaszek zdobyła wyróżnienie w REGIONALNYM KONKURSIE „MÓJ WYMARZONY OGRÓD”, zorganizowanym przez ZSP-B w Tarcach.  Była to już VII edycja tego konkursu.  Wzięło w nim udział aż 32 uczniów z 10 szkół podstawowych. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych młodzieży, a także rozbudzenie zainteresowania przyrodą, ekologią i architekturą krajobrazu. Gratulacje dla Teresy i jej opiekuna - pani Doroty Majchrzyk.

            • Mistrzostwa Szkoły w Warcabach Klasycznych Dobieszczyzna 2021

            • MISTRZOSTWA SZKOŁY W WARCABACH KLASYCZNYCH


              Dnia 23.02.2021 r. zakończono Mistrzostwa Szkoły w warcabach klasycznychw Szkole Podstawowej
              w Dobieszczyźnie. Turniej rozegrano podczas zajęć w styczniu i lutym.
              Zawody zostały poprzedzone zajęciami w szkole.W mistrzostwach wystartowało 19 zawodników (3 dziewcząt i 16 chłopców).
              Turniej przeprowadzono w kategorii dziewcząt i chłopców do lat 10, a rozegrano go systemem kołowym.
              Sędzią głównym turnieju był Pan Andrzej Ziaja.
              W kategorii dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Wiktoria Styś, a za nią były: Magdalena Urbaniak i Laura Andrzejczak. W kategorii chłopców do lat 10wygrał Antoni Świerkowski, na drugim stopniu podium znalazł się Jakub Faustyniak, a zaraz za nim był Bartosz Faustyniak.
              Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i słodycze, a najlepsi medale, statuetki i upominki. Gratulacje!

              Klasyfikacja końcowa – dziewczęta do lat 10:

              1.      Wiktoria Styś

              2.      Magdalena Urbaniak

              3.      Laura Andrzejczak

              Klasyfikacja końcowa – chłopcy do lat 10:

              1.      Antoni Świerkowski

              2.      Jakub Faustyniak

              3.      Bartosz Faustyniak

              4.      Filip Raś

              5.      Bartosz Kostrzewa

              6.      Ignacy Rogacki

              7.      Dawid Zieliński

              8.      Filip Styś

              9.      Jakub Józiak

              10.  Antoni Więcław

              11.  Ksawery Garstkiewicz

              12.  Antoni Żakowski

              13.  Konstanty Nasiadko

              14.  Eryk Nowak

              15.  Wojciech Rojewski

              16. Wiktor Roszykiewicz

            • Konkurs "Mickiewicz Nasz"

            • Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Żerkowie w grudniu zorganizowała Gminny Konkurs „Mickiewicz Nasz”. Uczniowie naszej szkoły spisali się wyśmienicie i zajęli czołowe miejsca. Oto wyniki uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie:

              Konkurs Poetycki:

              · kategoria klas VI – VIII:

              I miejsce: Maria Górecka, kl. VI

              Konkurs Plastyczny:

              · kategoria klas I – III:

              II miejsce: Wiktoria Skałecka

              III miejsce: Julia Mazurek

              · kategoria klas IV – VI:

              I miejsce: Patrycja Kuś

              Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi po feriach. O dokładnym terminach zwycięzcy zostaną poinformowani drogą mailową.

            • Konkurs poetycki "Nie pisz do szuflady"

            • W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie, w październiku został zorganizowany Gminny Konkurs Poetycki pod hasłem "Nie pisz do szuflady".
              Patronat nad konkursem objęła Fundacja "Zerknij Tu" .

              Zadaniem uczniów było napisanie wiersza na dowolny temat. Do konkursu zostało zgłoszonych 40 utworów nadesłanych przez uczniów z trzech szkół: Dobieszczyzny, Lubini Małej i Żerkówa. 

              Komisja konkursowa przyznała wyróżnienie 17 ucznim. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki sponsorowane przez Fundacje "Zerknij Tu".

               

              Wyróżnienia:

              Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie

              1. Maria Górecka kl. VI

              2. Karolina Przygodzka kl. V

              3. Wojciech Mikołajczak kl. V

              4. Dominik Józkowiak kl. VIII

              5. Kacper Michalak kl. V

              6. Katarzyna Mikołajczak kl. VIII

              7. Milena Filipiak kl. VI

              8. Wiktoria Ciastowicz kl. VIII

              9. Krzysztof Mikołajczak kl. VII

              10. Zuzanna Szymańska kl. V

              11. Filip Nowak kl.V

              12. Jan Świerkowski kl. VI

              13. Zofia Marek kl. VI

               

              Szkoła Podstawowa w Lubini Małej 

              1. Tomasz Bachorz klasa VII

               

              Szkoła Podstawowa w Żerkowie 

              1. Kamil Mikołajczak kl. VIb

              2. Amelia Przybylska kl. VIc

              3. Oskar Kużmik kl. VIc

               

               

               

            • Spotkanie z Mikołajem w przedszkolu.

            • Jak co roku w grudniu w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na gościa. Przedszkolaki nauczyły się piosenek i wierszy, które specjalnie dla niego przygotowały. Na koniec Mikołaj obdarował je prezentami. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja.

            • Mikołaj w Zerówce.

            • 7 grudnia w naszym oddziale odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci z niecierpliwością czekały na gościa.  Gdy tylko Mikołaj wszedł do sali,  na buziach przedszkolaków  pojawiły się uśmiechy i radość. Zanim Mikołaj przystąpił do rozdania   prezentów, dzieci zaprezentowały przygotowany wierszyk i piosenkę.  Po występach nadszedł najbardziej oczekiwany  przez dzieci  czas –  rozdanie prezentów!  Następnie  dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja.  Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku…

            • "Palić, nie palić - oto jest pytanie?"

            •             Uczennica naszej szkoły Maria Górecka zdobyła wyróżnienie w konkursie na apel pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. Konkurs został ogłoszony przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarocinie  i dotyczył uczniów klas VI szkół podstawowych. Nagrody dla wszystkich uczestników zakupione zostały przez Powiatową Stację Sanitarno –Epidemiologiczną  w Jarocinie oraz Starostwo Powiatowe w Jarocinie i w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną - przekazane do szkół.  

              Gratulacje dla Marysi!

            • Śmieciom STOP

            • Teresa Wojtaszek uczennica klasy VIII z naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w XXI edycji konkursu proekologicznego „Śmieciom –Stop!”. Konkurs był organizowany przez POWIAT JAROCIŃSKI i dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Poznaniu (WFOŚiGW).  Teresa napisała czterostronicową pracę wraz z ilustracjami na temat: „Dla lasu. Dla ludzi.
              Śmieciom – Stop”, która zdobyła uznanie komisji konkursowej.

              Gratulujemy sukcesu.