• Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

• W dniu 8 kwietnia 2024 r. Wicekurator Oświaty Izabela Liebert - Jędroszkowiak, w towarzystwie Pani Violetty Słupianek Dyrektor Delegatury w Kaliszu, miała przyjemność wręczyć wyróżniającą ocenę pracy Pani Danucie Wilak Dyrektor Szkoła Podstawowa im.ks.Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie.

Pani Dyrektor kieruje szkołą podstawową na terenie Gminy Żerków, do której uczęszcza 260 dzieci, w tym 165 uczniów i 95 dzieci przedszkolnych.

Szkoła realizuje wiele projektów i programów, mających na celu wspieranie rozwoju uczniów, w tym niepełnosprawnych, np.:

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny: Dotknij, poczuj, zobacz

Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności

Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020

„Youngster”

„Robotyczna przygoda odwagi w programowaniu nam doda" - Program Wsparcia Edukacji ogłoszony przez MEiN

„Pamiętając o przeszłości kroczymy w przyszłość”- projekt sfinansowany przez Fundację PZU.

Na terenie placówki działają dwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej oraz Stowarzyszenie "ToZależy", które pozyskują fundusze i przyczyniają się nie tylko do polepszenia bazy szkoły, ale też do podnoszenia jej jakości pracy. W ramach działalności stowarzyszeń organizowane są: dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, sportowe, półkolonie, wiele wyjazdów, wycieczek, uroczystości i akcji szkolnych.

Uczniowie szkoły zajmują czołowe miejsca w konkursach o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym, m.in.: w Mistrzostwach Językowych WocaBee, Regionalnym Konkursie na Plakat, Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym Uroki Polskiej Wsi i Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym KRUS.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów!