• Nasi uczniowie próbują sił w różnych konkursach i zawodach, również na szczeblu ogólnopolskim.

W minionym półroczu na uwagę zasługują Izabela Zielińska (kl.VII) i Wiktor Urbaniak (kl.IV), którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Forget Me Not”.

Wysokie wyniki pozwoliły im na uzyskanie:

Wiktor - dyplom z wyróżnieniem (wynik 94%)

Izabela - dyplom uznania (wynik 80%).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• 6 lutego 2024 r. będziemy świętować Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

• Czym jest DBI?

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i tradycyjnie obchodzony jest w lutym. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

1. Nie udostępniaj za dużo informacji

2. Używaj silnych haseł

3. Zaktualizuj swoje oprogramowanie

4. Nie otwieraj podejrzanych linków lub załączników

5. Korzystaj z połączenia HTTPS

6. Używaj oprogramowania antywirusowego

7. Bądź świadomy phishingu

Phishing to technika stosowana przez cyberprzestępców, polegająca na tworzeniu fałszywych stron internetowych, e-maili lub komunikatów, które wyglądają jak autentyczne źródła, ale w rzeczywistości są pułapkami.

8. Ustawienia prywatności to jedna z ważniejszych zasad

9. Unikaj połączeń z niezabezpieczonymi sieciami Wi-Fi