• Uroczystości upamiętniające rocznicę urodzin majora Zbigniewa Gorzeńskiego-Ostroroga

• W niedzielę 19 lutego w kościele pw. Narodzenia NMP w Lgowie odbyły się uroczystości upamiętniające . rocznicę urodzin majora Zbigniewa Gorzeńskiego-Ostroroga - dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego oraz w . rocznicę rozejmu w Trewirze kończącego Powstanie Wielkopolskie. Po mszy w intencji majora i jego podkomendnych miały miejsce uroczystości pod grobem dowódcy, gdzie zostały złożone wiązanki przez przybyłe delegacje. Podczas ceremonii zabrzmiała również salwa armatnia przygotowana przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie

• 31. Finał WOŚP już za nami.

Jak zwykle sporo się działo i bardzo się cieszymy, że sztab mógł pracować pełną parą po dwóch latach przerwy.

Publiczność dopisała i specjalnie dla wszystkich przybyłych gości uczniowie naszej szkoły przygotowali układy taneczne, które zaprezentowali już na wstępie. Strażacy z OSP Dobieszczyzna uczyli jak udzielić pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora AED oraz co zrobić w sytuacji omdlenia. Takich akcji nigdy zbyt wiele. Najmłodsze dzieci wzięły udział w baliku karnawałowym, na którym zabawę z muzyką zapewnił DJ Majki. Można też było skosztować wypieków z kawiarenki i hot dogów z bufetu.

Wielką atrakcją dla wszystkich był gościnny występ zespołu Discoboys z Kamilem Kossakowskim na czele, który zapewnił niezapomnianą zabawę wszystkim fanom

Rodzice i sponsorzy zapewnili szeroki wachlarz nagród w loterii fantowej oraz przedmiotów na licytację. Dzięki temu uśmiech zagościł na twarzach wielu zwycięzców, a nasza wspólna skarbonka się zapełniała.

Na szczególną uwagę zasługuje także postawa naszych wolontariuszy, którzy już od rana kwestowali w różnych miejscach. Jak wiemy pogoda nie rozpieszczała, więc tym bardziej jesteśmy wdzięczni.

Dzięki wszystkim tym, którzy wspierali nas w organizacji 31. finału WOŚP udało nam się zebrać 15 311,36zł i pobić ostatni rekord.

Gramy z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej!

Sponsorzy WOŚP 2023

1. RODZICE
              2. OSP DOBIESZCZYZNA
              3. SALOS DOBIESZCZYZNA
              4. DISCOBOYS- KAMIL KOSSAKOWSKI
              5. DJ  MAJKI
              6. GMINA ŻERKÓW
              7. SALON GOLD MONIKA MIKOŁAJCZAK
              8. MALU BY SANDRA - SANDRA KACZMAREK
              9. BIURO RACHUNKOWE SANDRA BARTNICZAK
              10. KLINIKA FELG KRZYSZTOF STAŚKOWIAK
              11. ROZWOJOWA MOWA MARTA HOCHENŻY
              12. TRZECIM OKIEM MILENA SOBCZAK
              13. KWIACIARNIA RÓŻA B.W. PAUL
              14. SZKOLNA DRUŻYNA SZPIKU DZIAŁAJĄCA PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻERKOWIE WRAZ Z OPIEKUNEM ANNĄ KASPRZAK
              15. FIZJOTERAPIA ANNA JAKUBOWSKA MILCZAREK
              35. BRAM-TECH ŁUKASZ ROJEWSKI
              36. GABINET FIZJOTERAPII I TERAPII MANUALNEJ REHMAG MAGDALENA KNIE
              37. WAKROCZYKI WERONIKI ZAKŁAD FRYZJERSKI
              38. RESTAURACJA HOTEL „SŁONECZNA”
              39. SALON KOSMETYCZNY WOLASHES DAGMARA WOJTECKA
              40. PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE „MACIEJ” MACIEJ MĄDRAKIEWICZ
              41. KOR-MET MICHAŁ PRZYBYLAK
              42. SALON FRYZJERSKI „MARTA” MARTA BRAJER
            • Sukcesy w warcabach.

• 26 stycznia br. uczniowie naszej szkoły: Bartosz Faustyniak i Jakub Faustyniak zajęli III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Jarocińskiego w warcabach klasycznych w kategorii SZKÓŁ- IGRZYSKA DZIECI. Gratulujemy!