• Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

• W dniach 19.01.2024-21.01.2024 nasze Stowarzyszenie bierze udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w FUTSALU, które odbywają się w Szczecinie. Nasze Stowarzyszenie reprezentują piłkarze w kat. B z rocznika 2009/2010. Mecze rozgrywane są w systemie " każdy z każdym " , po dzisiejszym dniu nasi piłkarze awansowali do ścisłych finałów i jutro grają o 3 miejsce z SL SALOS PRZECZNO. Prosimy o wsparcie mentalne w jutrzejszym meczu.

• Stowarzyszenie "ToZależy" w Dobieszczyźnie.

• Robotyczna przygoda zakończona. Tuż przed świętami wręczyliśmy certyfikaty ukończenia krótkiego kursu programowania oraz drobne upominki dla uczestników projektu realizowanego w naszej szkole przez Stowarzyszenie "ToZależy" w Dobieszczyźnie.

Tuż przed świętami podsumowaliśmy nasz ostatni projekt, który trwał od października br.

Projekt pn. "Robotyczna przygoda odwagi w programowaniu nam doda" został sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach Programu Wsparcia Edukacji.

Dzięki dofinansowaniu MEiN mogliśmy zakupić pomoce dydaktyczne do nauki programowania o wartości prawie 10 000 zł, które wzbogacą bazę dydaktyczną szkoły i mamy nadzieję, że posłużą uczniom wiele lat.

W trakcie trwania projektu odbyło się w sumie 144 lekcji programowania i kodowania oraz zajęć dotyczących bezpieczeństwa w przestrzeni cyfrowej w 6 grupach klasowych (klasy 1-6). Starsi uczniowie z klas 7-8 wzięli udział w zajęciach dotyczących cyberbezpieczeństwa, przemocy w sieci oraz sposobów radzenia sobie z przejawami przemocy i zagrożenia w sieci. Mówiliśmy też o higienie cyfrowej i motywowaliśmy, aby dbać o rozsądne korzystanie z technologii i nowoczesnych urządzeń. Wzięliśmy udział w międzynarodowym wydarzeniu Godzina Kodowania oraz rozwiązywaliśmy łamigłówki i rebusy podczas Tygodnia Kodowania. Prawie 160 uczniów miało możliwość sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci, netykiety oraz umiejętności logicznego myślenia.

Przede wszystkim jednak nasz projekt przyczynił się do rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów ze Szkoła Podstawowa im.ks.Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie. Podczas cotygodniowych zajęć uczniowie stawiali pierwsze kroki w nauce programowania i kodowania. Rozwijali logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów, kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie. Dzięki praktycznym warsztatom uczniowie mogli wykorzystać swoją wyobraźnię i twórcze podejście do rozwiązywania zadań. Wierzymy, że udział w zajęciach pozwolił na rozwój kluczowych kompetencji, które są istotne w dzisiejszym społeczeństwie opartym na wiedzy i technologii.

W ostatnim dniu przed świętami wręczyliśmy nagrody i certyfikaty wszystkim uczestnikom zajęć. (Nagrody dla nieobecnych w tym dniu czekają w pokoju nauczycielskim).

Poniżej znajduje się krótki reportaż z okresu realizacji projektu.

Aby obejrzeć więcej zdjęć i naszych działań w ramach projektu, zapraszamy na naszą stronę internetową stowarzyszenia: https://stowarzyszenietozalezy.weebly.com/aktualno347ci

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w zajęciach oraz nauczycielom za prowadzenie zajęć pozalekcyjnych.