• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 13 października odbyło się uroczyste spotkanie pracowników szkoły, przedszkola oraz wszystkich uczniów. Świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie z klasy IV i dzieci z zerówki przedstawiły program słowno - muzyczny. Był on dedykowany wszystkim pracownikom szkoły i przedszkola w dniu ich święta. Upominki, miłe słowa i uśmiechy sprawiły wiele radości. To były bardzo miłe chwile. Pani Dyrektor przekazała także życzenia wszystkim obecnym na spotkaniu.

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 7 października 2022 r. w naszej szkole odbył się XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

Już w środę na zajęciach wyrównawczych z matematyki, uczniowie z grupy młodszej i starszej wypełniali tabliczkowe sudoku i układali w pary działanie z poprawnym wynikiem.

W czwartek, uczniowie klasy VI na kółku matematycznym, musieli przejść 12 stacji i rozwiązać zadania związane z tabliczką mnożenia.

W piątek, na uczniów klasy V, w klasie także czekało 12 stacji do przejścia. Dodatkowo uczniowie musieli znaleźć jak najwięcej zadań, dopisując wybrane znaki czterech działań.

Główne motto XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia to „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami były uczennice klasy IV – Nadia, Lena Wiktoria i Alicja. Zaopatrzone w losy, przepytywały starszych kolegów oraz dorosłych. Każda osoba, która odpowiedziała ustnie na 5 pytań z losu, otrzymywała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole.

W naszej szkole mamy wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy:)

• VI TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. Ks. J. TWARDOWSKIEGO W DOBIESZCZYŹNIE.

• W dniu 23.092022 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Dobieszczyźnie odbył się VI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej im. Marii Dominiki w Dobieszczyźnie.  W zawodach wzięło udział osiem zespołów, łącznie 96 zawodników z czterech Szkół Podstawowych z  Gminy Żerków: Szkoła Podstawowa z Chrzana, Komorza, Żerkowa i gospodarza zawodów Dobieszczyzny.

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: starsza – klasy siódme i ósme , oraz młodsza  - klasy szóste i młodsze.

Kategoria starsza wyniki:

• SP Żerków I miejsce z kompletem 9 pkt,
              • SP Dobieszczyzna I  II miejsce 6 pkt,
              •  SP Dobieszczyzna II  III miejsce z 3 pkt,
              • SP Chrzan  IV miejsce 0 pkt.

Kategoria młodsza wyniki:

• SP  Żerków  I miejsce z kompletem 9 pkt,
              • SP Komorze II miejsce 6 pkt,
              • SP Dobieszczyzna  III miejsce 1 pkt,
              • SP Chrzan IV miejsce 1 pkt.

Wszystkie nagrody indywidualne zdobyli zawodnicy z SP Żerków. W młodszej kategorii najlepszym  bramkarzem został Wiktor Drygas, a strzelcem został Adam Lewicz. W starszej kategorii najlepszym bramkarzem został Adam Banaszak, a strzelcem  Jan Ratajczak.

Składy zespołów z Dobieszczyzny:

Kategoria młodsza : Adam Kordula, Mariusz Bogielczyk, Bartosz Kostrzewa, Alan Kantek, Jakub Filipiak, Jakub Faustyniak, Marcel Teler, Antoni Świerkowski, Eryk Nowak, Filip Styś i Stanisław Piotrowski.

Kategoria starsza I zespół: Antoni Kałużny, Dominik Wasiński, Jan Świerkowski, Kacper Grześkowiak, Sebastian Wieliński, Kacper Walczak, Marcin Roguszczak i Brajan Andrzejewki.

Kategoria starsza II zespół: Karina Kobylska, Piotr Czajka, Kacper Michalak, Marcin Radoliński, Szymon Świgoń, Franciszek Marek, Igor Jujka, Tomasz Stefaniak i Antoni Wojtaszek.                                     Opiekun  drużyn Marek Janowski.

• Gość z Chicago w Szkole w Dobieszczyźnie.

• Europejski Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie przyniósł wiele atrakcji i wrażeń.

Uczniowie klas 4-8 przygotowali prezentacje wybranych przez siebie krajów i potrawy charakterystyczne dla danego państwa. Prócz tego nauczyli się śpiewać utwór „Panie Janie” w różnych językach i zaprezentowali go przed całą społecznością uczniowską.

Niezwykłym wydarzeniem było spotkanie z obcokrajowcem Robertem M.Pine, który przyleciał do Polski z Chicago. Uczniowie klas 5-8 mieli okazję dowiedzieć się ciekawostek o amerykańskim jedzeniu i zadać kilka pytań. Ci bardziej odważni mogli się sprawdzić w konwersacjach po angielsku. Dodatkowo uczniowie klasy 6, którzy biorą udział w pozalekcyjnych zajęciach z języka angielskiego, przygotowali wraz z gościem hot dogi w wersji z Chicago - obowiązkowo z papryczkami i bez ketchupu.

Wizyta Amerykanina w szkole możliwa była dzięki współpracy z Nidzicką Fundacją Rozwoju NIDA i Stowarzyszeniem wolontariuszy WIESCO i w ramach prowadzonego przez szkołę projektu, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Europejski Dzień Języków Obcych zorganizowała pani Agnieszka Kostrzewa, nauczycielka języka angielskiego.