• XVII Gminny Konkurs „Mickiewicz Nasz”

• 25 listopada, w przeddzień rocznicy śmierci patrona Szkoły Podstawowej w Żerkowie, odbył się XVII Gminny Konkurs „Mickiewicz Nasz”. Został zorganizowany we współpracy z Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Kat. 7-8

2. Maria Górecka

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Kat. 1-3

3. Lena Michalak

Kat.4-6

3. Aleksandra Wyduba

Kat. 7-8

3. Patrycja Kuś

Gratulujemy!

• " Szkoła do hymnu 2022"

W dniu 10 listopada 2022r., o godzinie 11:11, dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się zarówno w przedszkolu oraz w szkole.#SzkołaDoHymnu

• Do pierwszej klasy przybyły Postacie z Bajek.

• Do pierwszej klasy przybyły Postacie z Bajek. Były zabawy przy muzyce i konkursy oraz odwiedziny w oddziałach przedszkolnych. Po obejrzeniu bajki „Psi patrol”, wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, przedszkolaki przebrały się w bajkowe stroje. Opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek po rekwizytach. Układały bajkowe układanki, bawiły się przy muzyce, do której dołączyła gościnnie klasa 1.Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

• Laboratoria Przyszłości finansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

• Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu w ramach programu Laboratoria Przyszłości finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W ramach projektu zakupiono m.in. drukarkę 3D, klocki do nauki programowania Lego Spike Prime i Lego BriQMotion oraz aparat fotograficzny z wyposażeniem do szkolnego mini studia nagrań.

Pierwsze zajęcia w ramach programu odbyły się podczas biwaku 6 klasy połączonym z nocowaniem w szkole. Dzięki temu uczniowie klasy 6 mogli rozpakować i uporządkować wszystkie elementy, a także wypróbować wybrany przez siebie projekt.

Mamy nadzieję, że zakupione pomoce dydaktyczne przysłużą się uczniom w rozwijaniu kompetencji XXIw.

• Stowarzyszenie "ToZależy" w Dobieszczyźnie

• Pierwszy duży projekt naszego stowarzyszenia już działa!

Od września 2022 roku uczniowie klasy VI uczestniczą w dodatkowych zajęciach języka angielskiego

Nasz pomysł na projekt uzyskał akceptację komisji konkursowej, dzięki czemu pozyskaliśmy grant na realizację bezpłatnych dla dzieci lekcji języka angielskiego. Ale to nie są takie zwykłe lekcje... Nie ma podręczników, ocen, kartkówek ani sprawdzianów. Tworzymy Klub Eco Heroes!!!

Na zajęciach dzieci będą uczyć się o ekologii po angielsku, czytać książki w oryginale, poszerzać zasób słownictwa oraz współpracować w mini projekcie międzynarodowym. Zaprosimy także obcokrajowców do szkoły, by uczniowie mogli sprawdzić i wykorzystać swe umiejętności językowe. Uczniowie wybiorą się także na wycieczkę do Wrocławia oraz wezmą udział w półkoloniach letnich.

Warto wspomnieć, iż jedną z części projektu jest udział w programie INNES - Innowacyjna Edukacja finansowanym z funduszy norweskich, dzięki któremu uczniowie dowiedzą się więcej na temat przydatności pszczół w ekosystemie, konieczności ich ochrony oraz posieją rośliny miododajne przy szkole.

Będzie się działo!!!

Projekt realizowany jest w ramach Programu English Teaching, którego fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności a krajowym realizatorem Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Dziękujemy za zaufanie.

• Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta 2022”.

„Szkoła pamięta” to akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

• Szkoła Podstawowa im.ks.Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie

• Czy pszczoły się porozumiewają? Jak mieszkają? Dlaczego są tak ważne w ekosystemie? Jak je chronić i co możemy zrobić, aby ułatwić im życie? Na te i wiele innych pytań odpowiedział pszczelarz, p. Roman Dziatkiewicz, który odwiedził naszą szkołę. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć ul oraz obejrzeć i przymierzyć ubiór pszczelarza. Największą atrakcją były prawdziwe pszczoły wraz z królową, które można było zobaczyć z bliska.

Wizyta pszczelarza odbyła się na zaproszenie uczniów klasy 6, którzy biorą udział w projekcie Eco Heroes w ramach Programu English Teaching oraz INNES.