• Aktualności

            • V Olimpiada Wiedzy o Lechu Poznań

            • Lech Poznań

              5 maja na Stadionie w Poznaniu odbył się finał V Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań.

              W Olimpiadzie wzięło udział dwóch uczniów z naszej szkoły: Filip Raś i Bartosz Kostrzewa. Obydwaj zakwalifikowali się do etapu finałowego, w którym wzięło udział 21 najlepszych, wyłonionych spośród setek uczniów wielkopolskich szkół podstawowych.

              Pomimo, że poziom olimpiady był bardzo wysoki, a nasi chłopcy brali w niej udział po raz pierwszy, wykazali się ogromną wiedzą. Bartosz Kostrzewa zajął 6 miejsce, a Filip Raś 13. Mamy więc powody, by cieszyć się z wyniku naszych uczniów, którym serdecznie gratulujemy.

              Każdy z finalistów otrzymał nagrody przygotowane zarówno przez Miasto Poznań oraz Lecha Poznań m.in. darmowe wejściówki na mecze, koszulki, piórniki, autografy piłkarzy i szaliki klubowe. Dodatkową atrakcją dla uczestników było zwiedzanie stadionu z przewodnikiem. Była to dla nich doskonała okazja, by zobaczyć: szatnię piłkarzy, murawę stadionu czy lożę prezydencką. Podczas zwiedzania finaliści poznali wiele ciekawostek związanych z historią klubu oraz z budową stadionu. Była to wyjątkowa edycja olimpiady, bo zorganizowana w roku setnych urodzin Lecha Poznań. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Poznania.

            • Nasze pierwsze Prawo Jazdy

            • Egzamin na Kartę Rowerową

              Dnia 10 maja 2022 w naszej szkole odbył sie egzamin na kartę rowerową. Składał sie z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Egzamin ten jak co roku odbywa się przy współpracy z Komendą Powiatową w Jarocinie.

            • Weekend z Adamem Mickiewiczem.

            • VII na rowerach do Śmiełowa.

              6 maja uczniowie klasy siódmej  jadąc na rowerach do Śmiełowa  poznali walory przyrodnicze naszej gminy. W Śmiełowie zwiedzali Muzeum Adama Mickiewicza, zapoznali sie z życiem i twórczością  poprzez udziałm w lekcji muzealnej.

            • Międzynarodowy Dzień Ziemi

            • 22 kwietnia

              22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zorganizowali Heppening Ekologiczny. Przeszli ulicami naszej miejscowości z plakatami promujacymi działania na rzecz ochrony naszej planety. Dzień ten był połączony z ogólnopolska akcją "Sprzątamy dla Polski", której celem jest ksztaltowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro i troska o środowisko naturalne najbliższej okolicy

            • "Mały Ekolog 2022"

            • Powiatowy Konkurs Ekologiczny

              Dnia 21.04.br.w Żerkowie odbył się I Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Mały Ekolog 2022", zorganizowany przez Przedszkole w Żerkowie i Starostwo w Jarocinie. Wzięły w nim udział dzieci z 13-u przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu powiatu jarocińskiego. Nasze dziewczynki z klasy „0”: Zofia Raś i Amelia Paprzycka zajęły II miejsce i zadowolone wróciły do szkoły z nagrodami, dyplomami oraz pucharem. Gratulujemy!!!

            • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych.

            • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobieszczyźnie informuje, iż rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok 2022/2023 została zakończona.

              Lista przyjętych dzieci wywieszona została na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły w stresie rodzica.

            • Gminny Konkurs „Mickiewicz Nasz”.

            • 25 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Żerkowie odbyła się XVI edycja Gminnego Konkursu „Mickiewicz Nasz”. W konkursie wzięło udział 52 uczniów z gminnych szkół. Oto sukcesy naszych uczniów w konkursie plastycznym:

              Kategoria klas VII – VIII:

              I miejsce: Anna Stefaniak

              Kategoria klas IV – VI:

              II miejsce: Patrycja Kuś

            • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

            • Miejsca na podium i awans dla naszych uczniów Maria Górecka kl.VII, Wojciech Mikołajczak i Tymoteusz Garstkiewicz  kl.VIII.

              28 marca w Żerkowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

              Uczniowie z naszej szkoły wypadli bardzo dobrze i zdobyli następujące miejsca:

              II miejsce Maria Górecka

              III miejsce Krzysztof Mikołajczak

              IV miejsce Tymoteusz Garstkiewicz

              12 kwietnia Maria Górecka i Krzysztof Mikołajczak będą brali udział w eliminacjach na szczeblu powiatowym.

              Życzymy powodzenia

            • Poznajemy zawody w przedszkolu

            • Rehabilitantka

              W piątek 25. 02.22 r. Gościliśmy w przedszkolu rehabilitantkę. Na początku spotkania dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się fizjoterapeuta. Następnie Pani pokazała przedszkolakom jak poprzez wykonywanie różnych zabaw i ćwiczeń można dbać o prawidłową postawę ciała.

               

              Bardzo dziękujemy wszystkim Paniom za poświęcony czas i wizytę w naszym przedszkolu!

            • Poznajemy zawody w przedszkolu.

            • Fotograf

              24. 02. 22 r przedszkole odwiedziła Pani fotograf. Gość opowiedział dzieciom o swej pasji, którą jest praca z aparatem. Dzieci zobaczyły profesjonalny aparat fotograficzny oraz obiektywy oraz same mogły pobawić się w fotografów i modeli.

               

              Bardzo dziękujemy wszystkim Paniom za poświęcony czas i wizytę w naszym przedszkolu!

            • Poznajemy zawody w przedszkolu.

            • Pielęgniarka

              Poznawanie zawodów przez dzieci w wieku przedszkolnym jest ważnym działaniem dydaktyczno-wychowawczym. W ostatnim tygodniu lutego realizując tę tematykę udało się zaprosić do przedszkola przedstawicieli kilku zawodów. 23 lutego gościliśmy w przedszkolu pielęgniarkę. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o tym trudnym zawodzie. Duże zainteresowanie wzbudziło wyposażenie torby pielęgniarki, czyli aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki, bandaże itp. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom niektóre zabiegi.

            • Czytamy razem z "Małym Misiem".

            • Czytamy razem z Małym Misiem”-  w przedszkolu.
               

              Czytamy razem z Małym Misiem”-  w przedszkolu.
              W ramach realizacji projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury – Czytamy razem z Misiem rozwijamy czytelnictwo poprzez codzienne czytanie w towarzystwie Małego Misia oraz zachęcamy do czytania w domach dzieci – Wędrówki Małego Misia. 
              Zapraszamy także gości do przedszkola. W Dzień wigilijny, w przedszkolu gościliśmy pjanią dyrektor Danutę Wilak, która przeczytała dzieciom bajkę proekologiczną  „O choince”.
              8 lutego gościliśmy w przedszkolu konsultanta oświatowego Wydawnictwa MAC Edukacja panią Monikę Dubraś. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści o Adzie, która zgubiła się podczas wycieczki. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w takiej sytuacji. 
              Czytającym gościom serdecznie dziękujemy!