MISTRZOSTWA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I SZKOŁY W WARCABACH KLASYCZNYCH
Dnia 21.02.2023 r. odbyły się Mistrzostwa Oddziału Przedszkolnego i Szkoły w warcabach klasycznych w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie. Zawody zostały poprzedzone zajęciami dodatkowymi dla dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I-III. W mistrzostwach wystartowało 22 zawodników (8 dziewcząt i 14 chłopców). Turniej oddziału przedszkolnego przeprowadzono w kategoriach: dziewcząt i chłopców. Mistrzostwa szkoły rozegrano w grupach: dziewcząt i chłopców do lat 10. Zawody rozgrano systemem kołowym i szwajcarskim, a sędzią głównym był Andrzej Ziaja. W turnieju oddziału przedszkolnego w kategorii dziewcząt zwyciężyła Oliwia Guzek, a za nią były: Lena Guzek i Daria Borysenko. Wśród chłopców wygrał Bartosz Bogielczyk, na drugim stopniu podium znalazł się Franciszek Żakowski, a zaraz za nim był Julian Staszak. W mistrzostwach szkoły w grupie dziewcząt do lat 10 triumfowała Wiktoria Styś, a za nią uplasowały się: Laura Andrzejczak i Nikola Marcinkowska. W kategorii chłopców do lat 10 zwyciężył Bartosz Faustyniak, na drugim miejscu znalazł się Ignacy Zawieja, a trzeci był Adam Jabłoński. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i słodycze a najlepsi medale oraz puchary.
Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt z oddziału przedszkolnego:
- Oliwia Guzek
- Lena Guzek
- Daria Borysenko
- Alicja Głodek
Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców z oddziału przedszkolnego:
- Bartosz Bogielczyk
- Franciszek Żakowski
- Julian Staszak
- Mikołaj Defitowski
- Marcel Matuszak
Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt do lat 10:
- Wiktoria Styś
- Laura Andrzejczak
- Nikola Marcinkowska
- Marcelina Roguszczak
Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców do lat 10:
- Bartosz Faustyniak
- Ignacy Zawieja
- Adam Jabłoński
- Jakub Józiak
- Ignacy Rogacki
- Michał Ratajczak
- Wiktor Roszykiewicz
- Igor Mika
- Wojciech Rojewski