7 października 2022 r. w naszej szkole odbył się XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.
Już w środę na zajęciach wyrównawczych z matematyki, uczniowie z grupy młodszej i starszej wypełniali tabliczkowe sudoku i układali w pary działanie z poprawnym wynikiem.
W czwartek, uczniowie klasy VI na kółku matematycznym, musieli przejść 12 stacji i rozwiązać zadania związane z tabliczką mnożenia.
W piątek, na uczniów klasy V, w klasie także czekało 12 stacji do przejścia. Dodatkowo uczniowie musieli znaleźć jak najwięcej zadań, dopisując wybrane znaki czterech działań.
Główne motto XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia to „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami były uczennice klasy IV – Nadia, Lena Wiktoria i Alicja. Zaopatrzone w losy, przepytywały starszych kolegów oraz dorosłych. Każda osoba, która odpowiedziała ustnie na 5 pytań z losu, otrzymywała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole.
W naszej szkole mamy wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy:)
