6
Wychowanie do wartości, w duchu tradycji i patriotyzmu jest bardzo ważnym zadaniem szkoły. Dlatego z wielką dumą wzięliśmy udział w uroczystych obchodach . rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowanych przez OSP Dobieszczyzna w naszej miejscowości.
Poczet sztandarowy dumnie kroczył w pochodzie wraz ze strażakami, Orkiestrą Dętą z Żerkowa i mieszkańcami. Wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej oraz oddaliśmy hołd poległym bohaterom składając kwiaty pod pomnikiem.