• Egzamin na kartę rowerową

• Uczniowie klasy IV przystąpili to egzaminu na kartę rowerową. Wcześniej zapoznali się z zasadami ruchu drogowego, znakami drogowymi, zasadami pierwszej pomocy oraz obsługi i wyposażenia roweru. Wszyscy uczniowie z powodzeniem zdobyli uprawnienia do poruszania się po drogach publicznych.

Gratulacje

dla uczniów klasy IV.

• I bieg Króla Władysława w Dobrzycy

• Martynka Knie, uczennica klasy I, wzięła udział w biegach dziecięcych i młodzieżowych w I biegu Króla Władysława w Dobrzycy. W kat. roczników 2014-2015 zajęła 6 miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Bieg Króla Władysława

• 14 maja w Dobrzycy, uczeń klasy IV Wojciech Knie, brał udział w I Biegu Króla Władysława. W kategorii roczników 2012 – 2013 zdobył II miejsce.

Gratulacje

!!!

• „Wirtualny Przewodnik po Londynie lub Berlinie”

• Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w konkursie pt. „Wirtualny Przewodnik po Londynie lub Berlinie”, który organizowany był przez Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Żerkowie. W dniu 5. maja odbyło się wręczenie nagród.

Amelia Dobosz, uczennica klasy 6, zajęła drugą lokatę na szczeblu gminnym.

Maria Górecka z klasy 8 oraz Wojciech Knie z klasy 4 zostali laureatami etapu szkolnego i również otrzymali upominki od organizatorów.

Przewodnik Amelii można zobaczyć pod adresem:

Gratulacje!!!

W dniu 13. kwietnia uczniowie klasy 6:

Martyna Walendowska

Franciszek Marek

Tomasz Stefaniak

Igor Jujka

uczestniczyli w konkursie języka angielskiego High Flyers w Krzesinach. Należało wykazać się znajomością struktur leksykalno-gramatycznych, umiejętnością pisania po angielsku oraz wiedzą o kulturze krajów anglosaskich. Uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, jednak nie wystarczyło to na zajęcie miejsc na podium. Mimo wszystko godnie reprezentowali naszą szkołę, a przy okazji zdobyli nowe doświadczenia.

• X Regionalny Konkurs na Plakat Promujący "Zemstę" Fredry

• W X Regionalnym Konkursie na Plakat Promujący "Zemstę" Fredry, zorganizowanym przez Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach, uczennica klasy VII Jagoda Lis zdobyła wyróżnienie i otrzymała książkę wraz z pamiątkowym dyplomem. Pozostałe uczennice, które brały udział w tym konkursie dostały nagrody pocieszenia w postaci lektury pt. "Zemsta". Gratulujemy wyróżnienia i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

• 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• W dniu 3 maja 2023 r. o godz. 8:00 na Rynku w Żerkowie władze samorządowe, poczty sztandarowe oraz delegacje zgromadziły się, aby uczcić 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po odegraniu Hymnu Polski Orkiestrę Dętą MCT delegacje złożyły wiązanki pod pomnikiem poległych. Po wystąpieniu Burmistrza Miasta i Gminy Żerków Michała Surmy odśpiewano Rotę. Uroczystość uświetnił wystrzał z armaty przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie.

• Światowy Dzień Ziemi

• Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

W naszej szkole świętowanie rozpoczęło się już w minionym tygodniu.

W ramach projektu Eco Heroes realizowanego przez Stowarzyszenie "ToZależy" w Dobieszczyźnie uczniowie klasy 6 sadzili i siali warzywa w przyszkolnych ogródku. Przypomnijmy, że sami wyhodowali sadzonki pomidorów, groszku i ogórków w klasie. Przyszedł czas na ich posadzenie.

Dzieci z zerówki pomagają w projekcie i udało im się wyhodować sadzonki ziół, które wsadzili do gruntu w ramach wczorajszych obchodów Dnia Ziemi.

W czwartek zorganizowaliśmy ekologiczne podchody na świeżym powietrzu.

Uczniowie klas 4-6 zostali podzieleni na grupy, otrzymali mapę okolicy i wyruszyli na poszukiwania punktów z przygotowanymi dla nich zadaniami. Zagadki i zadania przyrodniczo-geograficzne przygotowała pani Dorota Majchrzyk, a interaktywne zadania w języku angielskim przygotowała pani Agnieszka Kostrzewa. Nasi ekolodzy doskonale sobie poradzili z wszystkimi zadaniami, więc otrzymali order eko bohatera.

Przygotowaliśmy tez coś dla naszych młodszych uczniów. Dzieci obejrzały ciekawą bajkę edykacyjną z najważniejszymi radami dla małych ekologów. Wzięli udział w quizie dotyczącym właściwiej segregacji odpadów po angielsku i wykonali podręcznik eko bohaterów. Na koniec sprawdzili swoją wiedzę na temat poprawnych zachowań proekologicznych w interaktywnym quizie. Oczywiście również otrzymali ordery eko bohaterów.

Dzień Ziemi obchodzimy raz w roku, ale dbać o nią powinnismy przez cały rok.

Program English Teaching

• 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.

• W minionym tygodniu obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Biblioteka szkolna we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin przeprowadziła zajęcia w ramach akcji Żonkil. Uczciliśmy w ten sposób pamięć o tych tragicznych wydarzeniach.

• Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne

• W tym tygodniu w grupie przedszkolnej oraz w ,, Zerówce” odbyły się zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, prowadzone przez pedagoga specjalnego, mające na celu m.in. zwrócenie uwagi dzieci na istnienie różnych stanów emocjonalnych, kształtowanie poczucia własnej wartości, rozwijanie empatii i umiejętności współdziałania. Dzieci rozpoznawały radość, smutek, złość i strach oraz wiele innych uczuć. Zaznajamiały się ze sposobami rozwiązywania trudnych sytuacji oraz bezpiecznymi strategiami radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami np. złością. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, mających na celu rozwijanie motoryki dużej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, a przede wszystkim lepsze poznanie się i integrację grupy.