• MISTRZOSTWA GMINY W LEKKIEJ ATLETYCE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH klas I-III

Rzut piłeczką palantową: Antoni Żakowski I miejsce

Skok w dal: Kacper Sobczyk III miejsce

• Zawody pływackie w Jarocin Sport

• Uczeń klasy IV, Wojtek Knie i uczennica klasy I, Martyna Knie brali udział w zawodach pływackich w Jarocin Sport. W swojej kategorii wiekowej, Wojtek zajął III miejsce a Martyna IV. Gratulujemy!!!

• Gminny konkurs plastycznym: "Czyste powietrze wokół nas"

Mikołaj Defitowski z "0" zajął III miejsce w gminnym konkursie plastycznym: "Czyste powietrze wokół nas". Lena i Oliwia Guzek oraz Franciszek Żakowski otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!

• "Czyste powietrze wokół nas" w "0"

• Sprawozdanie z realizacji programu: "Czyste powietrze wokół nas" w "0"

W mijającym roku szkolnym w oddziale przedszkolnym “0” realizowano program koordynowany przez SANEPID: “Czyste powietrze wokół nas”. Głównym jego założeniem jest ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego. W trakcie zajęć i przeprowadzanych doświadczeń związanych z projektem dzieci poznały: właściwości powietrza, różne rodzaje i źródła dymu, poznały szkodliwe skutki palenia czynnego i biernego. Udział w projekcie pozwolił też na poznanie przez dzieci właściwego zachowania w obecności osób palących. Na zakończenie projektu dzieci podsumowały zdobyte wiadomości podczas zajęć otwartych dla rodziców oraz wystąpiły z przedstawieniem: „Nie pal przy mnie, proszę”.

• PAMIĘCI MAJORA ZBIGNIEWA GORZEŃSKIEGO-OSTROROGA

• 11 czerwca 2023 r. w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lgowie, odprawiona została Msza św. zgodnie z ceremoniałem wojskowym w 97. rocznicę śmierci majora Zbigniewa Gorzeńskiego-Ostroroga dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego oraz jego podkomendnych Nabożeństwo odprawił i homilię wygłosił ksiądz proboszcz Przemysław Kubiak. Mszę zakończyło odśpiewanie „Roty”, po czym na przykościelnym cmentarzu odbyła się uroczystość przy kwaterze Gorzeńskich i Skarżyńskich, gdzie wartę honorową pełnili żołnierze 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk im. gen. bryg. S. Taczaka. Po odśpiewaniu hymnu państwowego ksiądz Przemysław Kubiak przewodniczył modlitwie za duszę majora Gorzeńskiego i jego podkomendnych. Sekretarz Gminy Żerków – Bartłomiej Nowicki podziękował licznie zgromadzonym uczestnikom uroczystości, którzy w ten sposób zamanifestowali swą pamięć wobec Bohaterów naszej ziemi. Następnie zgromadzone delegacje złożyły kwiaty i znicze na mogile dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego oraz na grobie poległych mieszkańców ziemi lgowskiej Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Żerkowie, Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Komorzu Przybysławskim, Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Chrzanie, Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. J. Dziubińskiej w Tarcach oraz poczet chorągwiany Wojska Polskiego 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk im. gen. bryg. S. Taczaka.

Organizatorami uroczystości byli: Pan Robert Rogacki – Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego Koło Żerków i starszy chorąży sztabowy Maciej Piekarski – Dowództwo 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu, przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Żerkowie

• „Proszę Pani, dlaczego mamy lekcje na dworze?”

• „Proszę Pani, dlaczego mamy lekcje na dworze?” - pyta uczeń. Odpowiedź jest prosta: nie trzeba siedzieć w szkolnej ławce, aby się czegoś nauczyć. Uczyć możemy się zawsze i wszędzie, a szczególnie, gdy za oknem taka piękna pogoda.

Wzięliśmy zatem koce i udaliśmy się na boisko szkolne na piknik z językiem angielskim.

Gry i zabawy językowe, które kupiliśmy z funduszy Programu English Teaching z poprzednich lat, pomogły w utrwaleniu słownictwa z różnych zakresów tematycznych, angażowały wszystkich uczniów, a praca w grupach pozwoliła na rozwijanie kompetencji społecznych.

Świetnie

bawiliśmy się też tańcząc Belgijkę na zakończenie zajęć, choć można było usłyszeć utyskiwania uczniów, że to już koniec lekcji.

Z pewnością nie były to ostatnie takie zajęcia.

Piknik z językiem angielskim zorganizowały panie Agnieszka Kostrzewa i Ewa Żychlewicz - Glapa.

• Dzień Dziecka i Dzień Patrona Szkoły.

• Dziś obchodziliśmy podwójne święto - Dzień Dziecka i Dzień Patrona Szkoły.

Rozpoczęliśmy od wspomnień o ks. Janie Twardowskim i wysłuchaliśmy jego poezji deklamowanej przez naszych uczniów.

Kolejną część dnia spędziliśmy przeplatając zabawę na dmuchańcach z malowaniem kredami i konkursami wiedzowymi.

To był intensywny i wesoły dzień. Wszystkim dzieciom życzymy uśmiechu i nieskończonej radości z przygody jaką jest dzieciństwo.

• Poznaj Polskę

• W ramach rządowego programu Poznaj Polskę, uczniowie klasy I i II otrzymali dofinansowanie wycieczki do Poznania. Wyjazd odbył się 23 maja 2023 r. W stolicy Wielkopolski uczniowie zwiedzili Palmiarnię, w której zobaczyli niezwykłe okazy roślin. W Ogrodzie Botanicznym z ogromnym zainteresowaniem podglądali życie ptasich rodzin i mieszkańców stawu. Podczas zajęć kreatywnych samodzielnie wykonali sylwety zwierząt. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Stadionu Lecha Poznań. Uczniowie zobaczyli miejscach, w których przebywają ich idole: tunel, w którym piłkarze oczekują na mecz, salę konferencyjną, szatnię, ławki rezerwowych. Ciekawość małych kibiców została zaspokojona. To była wspaniała wycieczka i mamy nadzieję, że na długo zostanie w pamięci dzieci.

• "Portret Mamy "

• W przedszkolu został przeprowadzony konkurs plastycznym "Portret Mamy ". W konkursie brały udział wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych. Prace wyróżnione: Antoni Paprzycki, Hanna Roguszczak, Amelia Walczak.