• Regulaminy

• Pobierz zasady_lekcji_online_w_TEAMS

Zasady lekcji online w TEAMS

Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Twardowskiego w Dobieszczyźnie

1. Lekcje odbywają się za pomocą aplikacji MS Teams, zgodnie z planem zajęć zamieszczonym w kalendarzu tej aplikacji oraz w terminarzu Librus.
            2. Aplikację można pobrać ze strony: https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/download-app

Login każdego użytkownika to i.nazwisko@spd32.onmicrosoft.com (pierwsza litera imienia lub w niektórych przypadkach całe imię) BEZ POLSKICH ZNAKÓW.

Hasło pierwszego logowania w każdym przypadku zostanie uczniom podane przez wychowawcę lub administratora.

1. Wszelkie trudności z zalogowaniem się do aplikacji należy zgłaszać elektronicznie na adres admin@spd32.onmicrosoft.com lub poprzez wiadomość w Librus do p. Agnieszki Kostrzewy.
            2. Na lekcje online logujemy się punktualnie, zgodnie z terminem i sposobem wskazanym przez prowadzącego.
            3. Po zalogowaniu widoczne będzie imię i nazwisko ucznia dla wszystkich uczestników lekcji.
            4. Jeśli ustawiasz avatar, zadbaj o to, aby był przyzwoity i nie obrażał innych.
            5. Nie podajemy osobom trzecim dostępu do naszych lekcji.
            6. Przed każdymi zajęciami wyłączamy wszystko, co mamy na komputerze, aby nie rozpraszać uwagi i nie przeszkadzać w lekcjach.
            7. Po dołączeniu do lekcji oraz przywitaniu się z nauczycielem i innymi uczestnikami, wyłączamy mikrofon.
            8. Włączamy kamerę w komputerze, bo jesteśmy w stałym kontakcie
              z nauczycielem, ale dbamy również o prywatność (świadomie udostępniając lub ograniczając przestrzeń w tle). Zaleca się używanie rozmycia tła lub wirtualnego tła.
            9. W lekcji w aplikacji Teams można brać udział korzystając z komputera, laptopa, smartfona lub tabletu (w przypadku urządzeń mobilnych należy pobrać aplikację Microsoft Teams ze sklepu aplikacji na urządzeniu). Zalecane jest korzystanie z komputera lub laptopa w związku z lepszą widocznością udostępnianych materiałów.
            10. W przypadku braku kamery internetowej czy mikrofonu w komputerze lub innym urządzeniu, prosimy rodziców o powiadomienie wychowawcy o tym fakcie.
            11. Jeśli występuje problem z kamerką internetową w komputerze, można uczestniczyć w lekcji przy użyciu dwóch urządzeń jednocześnie np. telefon
              z kamerką i mikrofonem + komputer.
            12. Bierzemy udział w lekcji siedząc przy biurku lub przy stole w taki sposób, aby uniknąć wad postawy oraz dbając o strój szkolny.
            13. Uczestniczymy w lekcji samodzielnie (bez opiekunów - dotyczy klas 4-8), rodzic może pomagać w kwestiach technicznych jeśli jest taka potrzeba.
            14. Obecność na lekcjach online jest obowiązkowa. Nieobecności może usprawiedliwić rodzic w trybie takim jak stacjonarny.
            15. Lekcji bez zgody prowadzącego nauczyciela nie wolno nagrywać, fotografować, robić zrzutów ekranu i upubliczniać. Pamiętajmy, że naruszenie tej zasady wiąże się z konsekwencjami prawnymi (bez zgody drugiej osoby nie wolno nagrywać/rejestrować dźwięku ani obrazu).
            16. Uczniom nie wolno tworzyć grup w aplikacji Teams do celów prywatnych. Aplikacja TEAMS służy TYLKO do celów edukacyjnych i nie może być wykorzystywana do celów pozaszkolnych w zakresie spotkań online. Możliwe jest komunikowanie się uczniów między sobą w Teams za pomocą wiadomości w czacie indywidualnym. Wszelkie odstępstwa od tej zasady będą karane uwagą z wpisem do dziennika elektronicznego.

Pamiętaj o netykiecie tj.

• Szanuj przestrzeń i czas innych osób – kiedy jedna osoba mówi, reszta słucha. Poczekaj, aż nauczyciel udzieli Tobie głosu.
            • Używaj poprawnego, kulturalnego języka – korzystaj ze zwrotów grzecznościowych; nie używaj wulgaryzmów; nie nadużywaj CAPS LOCKA; ogranicz korzystanie z emotikonów;
            • Bądź odpowiedzialny za to, co publikujesz – nie nadużywaj czatu. Pisz tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Nie rozpraszaj innych zbędnymi wpisami (lekcja to nie czas na to);
            • Nie obrażaj innych i sprzeciwiaj się, gdy ktoś to robi. Pamiętaj
              w internecie nie jesteś anonimowy. Traktuj innych w kulturalny sposób. Jeżeli widzisz, że ktoś obraża – wyraź swój sprzeciw.
            • Traktuj każdego tak, jak sam byś chciał być traktowany.