• Aktualności - oddział dzieci starszych

• Maj w zerówce

• 23.05.2021 20:49
              • W pierwszym tygodniu maja zajęcia w „0” dotyczyły życia na wsi i zwierząt żyjących w wiejskiej zagrodzie. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt i uprawie roli. Towarzyszyły temu różne prace plastyczne, w efekcie których dzieci zmieniły się w wiejskie zwierzątka.

W drugim tygodniu maja przenieśliśmy się na wiosenną łąkę. Piękna pogada sprzyjała wycieczkom. Celem spaceru było kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów w terenie, rozbudzenie zainteresowania przyrodą i otoczeniem, jak również zabawę na łonie natury. Dzieci miały do dyspozycji lupy, przez które obserwowały kwiaty i rośliny. Wiosenną łąkę staraliśmy się odtworzyć również w klasie.