• Klub Małych Einsteinów

• Światło

• Dnia 12 lutego 2016 r. zorganizowany zostanie 1 godzinny pokaz dla Klubu Małych Einsteinów. Będzie to widowiskowy pokaz ukazujący naturę światła. Dzieci zbudują także mikroskop laserowy. Zajęcia prowadzone będą przez eksperta fizyki.

"Światło"

12 lutego naszą szkołę po raz kolejny odwiedził Klub Małych Einsteinów. Rozmawialiśmy o właściwościach światła. Zajęcia poprowadziła pani Natalia. Na początku pokazała nam różne lasery. Potem, wytwornicą dymu zrobiła gęsty dym w klasie, że nic nie było widać. Następnie włączyła lasery i było widać linię lub kropki. Pokazała nam także jak za pomocą pryzmatu, płyty cd oraz latarki można wytworzyć tęczę. Później myliśmy ręce w misce z wodą. Pani  Natalia z lasera zrobiła mikroskop, aby pokazać nam ile bakterii mamy na rękach. Byliśmy wszyscy przestraszeni, że na naszych rękach było aż tyle bakterii. Następnie pokazała nam obrazy 3D. Rozdała wszystkim specjalne okulary i kazała je założyć. Myśleliśmy, że jesteśmy na pustyni, na wydmach. Na koniec układaliśmy lusterka pod odpowiednim kątem, tak aby wiązka światła z lasera dotarła do samego końca, omijając różne przeszkody. Było super.

Wszyscy nie możemy już doczekać się następnego spotkania.

Ewa Lis i Amelia Łakoma

"Zabawy światłem"

Podczas zajęć w Klubie Małych Einsteinów oglądaliśmy na tablicy interaktywnej i komputerach zjawisko złudzenia optycznego, odbicie i załamanie światła oraz na koniec bawiliśmy się w teatr cieni. Każdy z nas mógł pokazać różne rzeczy a reszta koleżanek i kolegów odgadywała. Było świetnie. smiley

Amelia Łakoma i Ewa Lis