Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły

III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie odbył się w dniu 18 października 2018 r. Celem turnieju jest popularyzacja piłki nożnej w Gminie Żerków, wspieranie i rozpowszechnianie kultury fizycznej oraz kształtowanie właściwej postawy dzieci jako zawodników i kibiców.

Na zaproszenie naszej szkoły udział w Turnieju wzięły drużyny ze szkół podstawowych
w Żerkowie, Chrzanie, Komorzu Przybysławskim i Dobieszczyźnie. Rozgrywki odbyły się
w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas V-VI oraz VII-VIII.

Wszystkie mecze rozegrane były w myśl zasady fair play, czego dopilnował sędzia p. Tomasz Guzek.

W ostatecznej klasyfikacji poszczególne drużyny osiągnęły następujące miejsca:

Kategoria klas V-VI:

I miejsce - SP Żerków

II miejsce  - SP Dobieszczyzna

III miejsce - SP Chrzan

Kategoria klas VII-VIII:

I miejsce - SP Dobieszczyzna

II miejsce - SP Żerków

III miejsce - SP Komorze Przybysławskie

IV miejsce - SP Chrzan.

Ponadto, wręczono statuetki dla najlepszych zawodników i bramkarzy turnieju.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Wojciech Rzepa (SP Żerków) i Szymon Regulski (SP Żerków)

Najlepszymi bramkarzami turnieju zostali: Franciszek Krukowski (SP Dobieszczyzna) oraz Antoni Jujka (SP Dobieszczyzna)