Pasowanie Pierwszoklasistów 2018

Ogłaszamy wszem i wobec, że w piątek 12 października przyjęliśmy do naszej społeczności szkolnej kolejnych pierwszoklasistów. Zanim to nastąpiło, dzieci musiały wykazać się znajomością reguł panujących w szkole oraz podstawową wiedzą. Zaprezentowały również piosenki i wierszyki, których zdążyły się już nauczyć. Wszyscy, bez wyjątku, poradzili sobie doskonale, w związku z czym Pani Dyrektor przyjęła od nich ślubowanie, a następnie pasowała każdego na ucznia Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie. Od tej chwili buzie dzieci były już tylko rozpromienione. Uśmiechy pojawiły się również, kiedy rodzice wręczyli pierwszakom kuferek z pomocami dydaktycznymi do wykorzystania podczas lekcji. Oby dobrze im służyły... Po części oficjalnej, dzieci wraz z rodzicami udały się na słodki poczęstunek, aby jeszcze trochę uczcić to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia i wielu sukcesów w nauce.