Europejski Dzień Języków Obcych w ramach projektu English Teaching

Mamy przyjemność poinformować, że od września w naszej szkole uczniowie klasy V biorą udział projekcie pt. „Angielski codziennie”, który realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Mamy duże szczęście, gdyż znaleźliśmy się w gronie 57 uczestniczących szkół dofinansowanych przez Fundację w całym kraju.
          Dzięki pozyskanemu grantowi, uczniowie będą mieli możliwość rozwijania kompetencji językowych. Poprzez udział w zajęciach, które odbywają się raz w tygodniu po 1,5h dzieci będą doskonalić umiejętność swobodnego komunikowania się w sytuacjach życia codziennego. Dodatkowo projekt przewiduje zaproszenie obcokrajowców do szkoły i wyjazd na obóz językowy, aby wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Autorką projektu oraz prowadzącą zajęcia jest p. Agnieszka Kostrzewa.

Działania projektowe trwają już od pierwszego tygodnia września. Dzieci z klasy V były organizatorami Europejskiego Dnia Języków Obcych. Dzień ten był pełen zapachów, smaków, wiedzy zdobytej w przystępny sposób i zabawy. Aby wprowadzić wszystkich w atmosferę świętowania tego dnia, piątoklasiści przygotowali krótkie przedstawienie mające przekonać pozostałych uczniów, że warto uczyć się języków obcych. Klasy IV-VII przygotowały również stoiska, na których podczas przerw, można było skosztować smakołyków z różnych krajów. W międzyczasie, wszystkie dzieci uczyły się znanej wszystkim piosenki "Panie Janie" w różnych językach. Mogliśmy ją usłyszeć w języku polskim, angielskim, włoskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim. Kiedy już wszyscy posmakowali pyszności, na uczniów klas starszych czekały mini podchody. Zadaniem dzieci było znalezienie ukrytych pod kodami QR ciekawostek na temat języków obcych. Należało je zapamiętać i wykazać się ich znajomością podczas quizu online. Nagrodziliśmy też uczniów, którzy przygotowali prace konkursowe, dzięki którym mieliśmy Europę w Dobieszczyźnie. Uczniowie przepięknie wykonali różne budowle europejskie w formie przestrzennej oraz narysowali je. Z pewnością był to niesamowity i pełen wrażeń dzień. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.