• XIX MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ I UKS-ÓW W WARCABACH KLASYCZNYCH POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA ŻERKOWA

• Nasi mistrzowie

W dniach 12-13.05.2022 r. w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół i UKS-ów w Warcabach Klasycznych. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Michał Ratajczak z oddziału przedszkolnego

2. Bartosz Faustyniak z klasy II

3. Jakub Faustyniak z klasy IV

Oddział przedszkolny w klasyfikacji przedszkoli zajął 14 miejsce a nasza szkoła w klasyfikacji szkół podstawowych klas młodszych zajęła 10 miejsce.

• V Olimpiada Wiedzy o Lechu Poznań

• Lech Poznań

5 maja na Stadionie w Poznaniu odbył się finał V Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań.

W Olimpiadzie wzięło udział dwóch uczniów z naszej szkoły: Filip Raś i Bartosz Kostrzewa. Obydwaj zakwalifikowali się do etapu finałowego, w którym wzięło udział 21 najlepszych, wyłonionych spośród setek uczniów wielkopolskich szkół podstawowych.

Pomimo, że poziom olimpiady był bardzo wysoki, a nasi chłopcy brali w niej udział po raz pierwszy, wykazali się ogromną wiedzą. Bartosz Kostrzewa zajął 6 miejsce, a Filip Raś 13. Mamy więc powody, by cieszyć się z wyniku naszych uczniów, którym serdecznie gratulujemy.

Każdy z finalistów otrzymał nagrody przygotowane zarówno przez Miasto Poznań oraz Lecha Poznań m.in. darmowe wejściówki na mecze, koszulki, piórniki, autografy piłkarzy i szaliki klubowe. Dodatkową atrakcją dla uczestników było zwiedzanie stadionu z przewodnikiem. Była to dla nich doskonała okazja, by zobaczyć: szatnię piłkarzy, murawę stadionu czy lożę prezydencką. Podczas zwiedzania finaliści poznali wiele ciekawostek związanych z historią klubu oraz z budową stadionu. Była to wyjątkowa edycja olimpiady, bo zorganizowana w roku setnych urodzin Lecha Poznań. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Poznania.

• Nasze pierwsze Prawo Jazdy

• Egzamin na Kartę Rowerową

Dnia 10 maja 2022 w naszej szkole odbył sie egzamin na kartę rowerową. Składał sie z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Egzamin ten jak co roku odbywa się przy współpracy z Komendą Powiatową w Jarocinie.

• Weekend z Adamem Mickiewiczem.

• VII na rowerach do Śmiełowa.

6 maja uczniowie klasy siódmej  jadąc na rowerach do Śmiełowa  poznali walory przyrodnicze naszej gminy. W Śmiełowie zwiedzali Muzeum Adama Mickiewicza, zapoznali sie z życiem i twórczością  poprzez udziałm w lekcji muzealnej.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• 22 kwietnia

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zorganizowali Heppening Ekologiczny. Przeszli ulicami naszej miejscowości z plakatami promujacymi działania na rzecz ochrony naszej planety. Dzień ten był połączony z ogólnopolska akcją "Sprzątamy dla Polski", której celem jest ksztaltowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro i troska o środowisko naturalne najbliższej okolicy