Szkolny Klub Sportowy Projekt edukacyjny "Dla Niepodległej"

Rok 2017/2018

Szkolny Klub Sportowy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie przystąpiła
w tym roku do programu „Szkolny Klub Sportowy”. Zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego mgr Marek Janowski. Stworzono dwie grupy ćwiczebne. Dziewcząt z piłki siatkowej i chłopców z piłki nożnej. Na zajęcia uczęszcza 43 uczniów naszej szkoły. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 1 godzinie dla każdej grupy. W ciągu roku przewidziano 70 godzin dla każdej grupy:

• Piłka siatkowa  dziewcząt  poniedziałek i piątek od godz. 14:05
  • Piłka nożna chłopców         środy i czwartki od godz. 14:05

Zadanie realizowane jest od 02.02.2018r, do 30.11.2018r.

Program „Szkolny Klub Sportowy”, współfinansowany przez Ministerstwo Sportu
i Turystyki, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Samorządu Miasta i Gminy w Żerkowie i realizowany jest w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży .

Program „Szkolny Klub Sportowy” jest działaniem systemowym skierowanym do dzieci i młodzieży, uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Więcej informacji o programie: www.szkolnyklubsportowy.pl