• Samorząd Szkolny

• Kanon Szkoły

•

Integralną częścią programu wychowawczego szkoły jest Kanon Szkoły opracowany przez całą społeczność uczniowską.

Kanon Szkoły

• Szanujemy siebie i innych w szkole i poza szkołą.
            • Przestrzegamy przyjętego systemu wartości moralnych.
            • Jesteśmy tolerancyjni.
            • Wyrażamy swoje zdanie szanując poglądy innych.
            • Pomagamy sobie nawzajem.
            • Grzecznie i kulturalnie odnosimy się do kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły.
            • Potrafimy współpracować w grupie.
            • Zachowujemy się kulturalnie (nie używamy wulgarnych słów, nie rozwiązujemy problemów bójką).
            • Dbamy o ład i porządek na terenie szkoły i wokół budynku.
            • Nie niszczymy wyposażenia szkoły, prac na korytarzu i pomocy dydaktycznych.
            • Przychodzimy punktualnie na zajęcia, a w czasie przerw zachowujemy się odpowiednio.
            • Staramy się pilnie i systematycznie uczyć, tak, aby byli z nas zadowoleni rodzice, nauczyciele, dyrektor szkoły.
            • Czynnie uczestniczymy w życiu szkoły (bierzemy udział w uroczystościach szkolnych, kółkach zainteresowań, konkursach).
            • Wykorzystujemy różne źródła informacji do poszerzenia swojej wiedzy, zdolności i umiejętności.
            • Wiemy, jak umiejętnie korzystać ze środków masowego przekazu.
            • Dbamy o środowisko naturalne i szukamy sposobów jego ochrony.
            • Dbamy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.
            • Potrafimy zachować się w sytuacjach zagrożenia.
            • Powiadamiamy dyrektora lub innych pracowników szkoły o zauważonych usterkach bądź zagrożeniach.