• Klub Małych Einsteinów

• Robotyka

• 13 stycznia 2016 r. w środę odbędą się warsztaty z robotyki, w których wezmą udział członkowie Klubu Małych Einsteinów. Zajęcia będą prowadzone z zastosowaniem elementów budowy robotów, tj. czujników, silników, mikrokontrolerów. Uczniowie sami skonstruują swoją maszynę. Omówione zostaną zasady działania i konstruowania robotów. Zajęcia prowadzone będą przez eksperta z zakresu automatyki i robotyki. Warsztaty robotyki to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy. Nie trzeba mieć żadnym specjalnych zdolności wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego.

Na zajęciach uczestnicy poza budowaniem robotów mają okazję poprzez zabawę zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki i elektroniki, co wpływa na szybsze przyswajanie programu szkolnego.

,,Robotyka"

Dzisiaj po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie Klubu Małych Einsteinów. Ale tym razem zajęć nie poprowadził pan Robert, tylko pan Piotr.

Nauczył nas robić roboty, które po zainstalowaniu programu same chodziły. Ja byłam w grupie z Antkiem i Bartkiem. Nasza drużyna wykonała robota jako druga. Pierwsze zrobiły dziewczyny z 6 klasy. Zaczęliśmy od szukania małych elementów w naszym zestawie. Pan przywiózł ze sobą laptopy i rozłożył na połączonych stolikach przy których siedzieliśmy. Potem kazał nam je włączyć i otworzyć specjalny folder na którym była instrukcja informująca nas jak zrobić robota. Wydawało nam się to bardzo trudne, ale po niecałej godzinie skończyliśmy. Następnie musieliśmy wgrać na tak zwany akumulator obliczenia, dzięki którym robot będzie pokonywał daną trasę w sekundę. Przed końcem spotkania zostały urządzone zawody. Za pierwszym razem mieliśmy 2 miejsce. A za drugim razem byliśmy na podium.

To była świetna zabawa. Mam nadzieję, że pan Piotr jeszcze nas odwiedzi. Już się nie mogę doczekać następnego spotkania z Klubem Małych Einsteinów.

Ewa Lis

,,Budowa robotów"

Dziś był niezwykły dzień. W ferie zorganizowano w szkole zajęcia w Klubie Małych Einsteinów, aby nam się nie nudziło. Mieliśmy budować roboty z pudełek i innych surowców wtórnych.

Przyszłam do szkoły z koleżanką. Nie było wtedy za wiele osób, ale po chwili zaczęły się schodzić. Jednak okazało się, że przyszli oni na film, który zorganizowano tego samego dnia. Osób, które robiły roboty było tylko czworo. Ja, Amelia, Agata, i Bartek. Nikt się nie nudził. Zaczęliśmy od obklejania papierem pudełek, które przyniosła nam pani Beata. Podzieliła nas na dwie grupy. Byłam z Amelią. Zrobiłyśmy dużego robota. Pani kazała nam położyć je na ławce, żeby zrobić nam zdjęcie.

Było naprawdę świetnie. Ciągle się śmialiśmy. Było bardzo wesoło, ale po skończonej pracy musieliśmy wrócić do domu. smiley

Ewa Lis

Konkurs plastyczny "Mój wymarzony robot"

Prace wykonane dowolną metodą na kartkach A4 lub A3 przynosimy do szkoły do 8 lutego (poniedziałek).

Wyniki konkursu plastycznego :

I miejsce Kacper Wiktorowski

II miejsce Martyna Chelwing