• Klub Małych Einsteinów

• Mobilne Planetarium

• 13 października do naszej szkoły w ramach projektu Kluby Małych Einsteinów zawitało Mobline Planetarium.  W specjalnej półsferycznej, przenośnej kopule odbył się pokaz. Dzieci mogły zaobserwować zmiany położenia planet i faz Księżyca, zaćmienie Słońca oraz zrozumieć zjawiska związane m.in. z dobowym i rocznym ruchem sfery niebieskiej. Była to dla nich okazja do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia cudownej podróży w niezwykły świat astronomii. Odwiedzili nas także p. Jakub Antkowiak - prezes zarządu LGD Zaścianek, p. Agnieszka Rosiejka - skarbnik Zarządu LGD Zaścianek oraz p. Michał Surma -
            sekretarz gminy. Nasz szkolny klub dostał wiele prezentów, dzięki którym będziemy mogli rozwijać nasze zainteresowania.

Zdjęcia

Dzięki zajęciom w Klubie Małych Einsteinów mogliśmy się przenieść do mobilnego planetarium, gdzie podziwialiśmy Układ Sloneczny. Duże wrażenie robiło rozgwieżdżone niebo, na którym wyodrębnialiśmy i nazywaliśmy gwiazdozbiory. Mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat gwiazd. Poznaliśmy także wszystkie planety Układu Słonecznego i ich odległość od słońca. Na drugi dzień odbyło się spotkanie w Klubie Małych Einsteinów. Podzieliliśmy się na grupy i rysowaliśmy na dużych arkuszach Układ Słoneczny. Korzystaliśmy z wiadomości z internetu oraz atlasów do przyrody. Wszystkim udało się przedstawić planety we właściwej kolejności i prace okazały sie ciekawe. Następnie została z nich zrobiona wystawana na holu szkoły. Mogli je podziwiać wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Dominika Szwajcak kl. V

Zdjęcia