• Klub Małych Einsteinów

•

Od września Stowarzyszenie Zaścianek wspólnie z Fundacją Zerknij Tu realizują projekt  Klub Małych Einsteinów. W ramach projektu w naszej szkole został utworzony Klub naukowy, do którego należą uczniowie klasy V i VI.

Członkowie klubu :

Mateusz Będkowski, Martyna Chelwing, Sebastian Cieślak, Bartosz Filipiak, Zuzanna Gibka, Patrycja Gola, Agnieszka Grzegorek, Rita Grzesiak, Marta Idziak, Joanna Jackowska, Zuzanna Jackowska, Antoni Jujka, Oliwia Kanafa, Bartosz Kończak, Konstancja Kowalska, Ewa Lis, Amelia Łakoma, Tobiasz Matelski, Tomasz Płócienniczak, Sabina Rynowiecka, Bartosz Sobolewski, Dominika Szwajcak, Kacper Wiktorowski, Dominika Woźniczka, Agata Wyduba.

Opiekunem klubu jest p. Beata Roszyk.

W Klubie zostaną przeprowadzone zajęcia z astronomii, fizyki i chemii, robotyki i przyrody, a w nich :

- mobilne planetarium (październik 2015)

- mobilne laboratorium (listopad 2015)

- pokaz science show (grudzień 2015)

- warsztaty z robotyki (styczeń 2016)

- światło (luty 2016)

- suchy lód (marzec 2016)

- powietrze (kwiecień 2016)

- przyroda (maj 2016)

Uczniowie podczas zajęć w klubie korzystać będą z pomocy naukowych m.in. mikroskopów, odczynników, próbek badawczych, dzięki którym będą mogli prowadzić eksperymenty, doświadczenia.

Projekt pn. Kluby Małych Einsteinów jest sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Profil Klubów Małych Einsteinów na Facebook