• Projekty do roku 2014

• Bezpieczna jazda. Karta rowerowa...

• Program edukacyjny „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”.

"Bezpieczna Jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy" to program kierowany do uczniów klas IV szkół podstawowych. Jego celem jest przygotowanie dzieci do egzaminów na kartę rowerową i w ten sposób zwiększenie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz zachęcenie do bezpiecznej jazdy na rowerze, w tym używania elementów odblaskowych (kamizelki, opaski).

Każdego roku na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków z udziałem dzieci.

W samym tylko 2009 r. wydarzyło się ich 5 050. W wyniku tych wypadków 128 dzieci poniosło śmierć, a 5 058 odniosło obrażenia. Dotychczas statystyki ulegały poprawie, lecz dwa lata temu tendencja ta odwróciła się, dlatego tak ważny jest nacisk kładziony na edukację z zakresu zasad ruchu drogowego.

Wszystkie materiały edukacyjne wykorzystywane do realizacji programu zostały przygotowane przez ekspertów i pozytywnie zaopiniowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (DKOS-5002-27/07).

Organizatorem programu jest McDonalds Polska.

Program otrzymał merytoryczne wsparcie od:

Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Biura Prewencji Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Karta Rowerowa

Dnia 27 maja 2011r. pisaliśmy testy na kartę rowerową. Było tylko 25 zadań, które nie były wcale takie trudne. Gdy przygotowywaliśmy się do egzaminu, korzystaliśmy z książek, ćwiczeń oraz internetu, gdzie rozwiązywaliśmy wiele testów na kartę rowerową. Gdy pani wydawała nam karty, to wszyscy bardzo się cieszyliśmy, a do tego dostaliśmy jeszcze kamizelki odblaskowe oraz odblaski.

Weronika Rogacka, Natalia Springer