• Klub Małych Einsteinów

• Dzień Młodego Naukowca

• Nauka nie musi być nudna. Nie musi kojarzyć się z kredą, tablicą, regułkami, wykresami i tabelami. Nauka może być przygodą.

W piątek 13 maja zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Młodego Naukowca dla swoich młodszych kolegów. Wszyscy uczniowie naszej szkoły uwielbiają doświadczać, eksperymentować. Dzięki temu mamy możliwość poznawania świata wieloma zmysłami. Pokazaliśmy różne eksperymenty z produktów codziennego użytku takich jak płyn do mycia naczyń, atrament, olej, ocet. Nasi koledzy chętnie uczestniczyli we wszystkich doświadczeniach. Z ciekawością wyczekiwali na efekty końcowe. Postawienie ich w roli badacza okazało się wspaniałą zabawą, dostarczając im wielu nowych doznań.

W związku z tym świętem, członkowie Klubu Małych Einsteinów przygotowali najpierw w grupach plakaty związane z tematyką przeprowadzonych do tej pory pokazów : mobilne planetarium, mobilne laboratorium, pokaz science show, warsztaty z robotyki, światło, suchy lód, powietrze. Później w tym samym składzie omówili doświadczenia, które były wykonywane podczas tego dnia. Były to między innymi rakieta z balona, wulkan, świeczka i słoik, suszarka, piłeczka i balon, kubek i chusteczka, samopompujący się balonik,    dmuchanie w balony umieszczone w butelkach, deska z gwoździami, tornado w butelce. Był także czas na konkurs plastyczny, w którym trzeba było narysować robota.

Myślimy, że nasi młodsi koledzy byli zadowoleni z eksperymentów, które im przedstawiliśmy. Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy.

Amelia Łakoma