• Projekty do roku 2014

• Uwierzyć w siebie

• ABY. . .       ,, UWIERZYĆ W SIEBIE”

Po raz kolejny nasza szkoła otrzymała dofinansowanie Kuratorium Oświaty i Wychowania w Poznaniu oraz Wojewody Wielkopolskiego na realizację projektu edukacyjnego. Była to duża suma, bo aż 42,130zł, która pozwoliła na zorganizowanie różnorodnych zajęć dodatkowych, pozalekcyjnych. Dzięki dotacji uczniowie mogli rozbudzać marzenia związane ze swoją przyszłością, dalszą edukacją, a także ,,uwierzyć w siebie”, we własne siły i możliwości. Zajęcia realizowane w ramach projektu dały dzieciom możliwość kulturalnego spędzania wolnego czasu i rozwijania talentów oraz zainteresowań.

Zorganizowano szereg zajęć wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom uczniów a także ich rodziców.

Grupa dzieci uczyła się gry na fletach. Swoje umiejętności zaprezentowały podczas Dnia Wigilijnego w szkole oraz okolicznych kościołach. W ramach zajęć teatralnych odbywały się częste spotkania, próby zespołu przed występami, a także warsztaty przygotowujące młodych aktorów do prezentacji. W okresie ferii zimowych przeprowadzono kurs tańca towarzyskiego. Dzieci zainteresowane sztuką kulinarną mogły uczestniczyć w zajęciach, podczas których nauczyły się przyrządzania różnych potraw oraz wypieków.

W ramach projektu przewidziano również dodatkowe zajęcia edukacyjne rozwijające wiedzę i umiejętności. Uczniowie klasy szóstej przygotowywali się do sprawdzianu kończącego szkołę podstawową na bloku matematyczno- przyrodniczym. Utrwalali pojęcia, wykonywali dodatkowe zadania. Dla młodszych dzieci przewidziane były zajęcia komputerowe, które umożliwiły im doskonalenie umiejętności. Korzystały z zakupionych programów multimedialnych. Dzieci z trudnościami w nauce brały udział w zajęciach terapeutycznych dostosowanych do ich deficytów, logopedycznych, a także w zajęciach wyrównawczych z języka polskiego, angielskiego i matematyki . Dla uczniów zdolnych zaplanowano zajęcia w ramach kółka języka angielskiego.Sportowcy trenowali piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa stołowego. Na treningi dowożono ich na halę sportową do Żerkowa.

Atrakcyjnym punktem projektu były wycieczki całkowicie finansowane przez szkołę dla wszystkich uczniów. Każda klasa mogła dwa-trzy  razy wyjechać, poznać ciekawe miejsca, ludzi, spędzić przyjemnie czas.Zwiedziliśmy zakłady produkujące świece, ozdoby choinkowe, cukierki w Koźminie i Gnieźnie. Ponadto odbyły się też wyjazdy na baseny kryte do Leszna, Krotoszyna i Wrześni. Młodsze dzieci pojechały do teatru w Kaliszu, a starsze do Cinema City w Poznaniu.

Działania objęte projektem z pewnością przyczynią się do sukcesów uczniów na przeglądach, konkursach, występach, zawodach i pokazach. Poza tym program pozwolił zdobyć umiejętności niezbędne w życiu codziennym, a przede wszystkim. . .

UWIERZYĆ W SIEBIE.